Postawcie relację z Waszym dzieckiem na najwyższym miejscu Waszych wartości.
Psychoterapia młodzieży opiera się na spotkaniu z młodym człowiekiem, który boryka się z wieloma trudnościami. Nastolatkowie zmagają się z problemami emocjonalnymi, społecznymi czy trudnościami rodzinnymi. Jako psycholog zależy mi przede wszystkim na tym, żeby pomóc Waszemu dziecku. Zależy mi na tym, żeby zwiększyć jego odporność psychiczną, zwiększyć jego rozwój emocjonalny i społeczny.
Dla Waszych dzieci to trudny czas pełen wyzwań i wymagań, z którymi muszą się zmierzyć. Bardzo często zdarza się, że mają trudność z dzieleniem się z Wami wszystkimi przeżyciami, problemami, niechętnie mówią o tym, co ich trapi, spotyka, tym co czują. Dużo łatwiej jest im zaufać dorosłemu, którego nie znają.
Relacja z nastolatkiem wymaga dużo cierpliwości, wytrwałości i pracy. Bardzo ważne, żebyście potrafili postawić taką relację z waszym dzieckiem na najwyższym miejscu waszych wartości. Oznacza to w praktyce, że jako rodzice musicie odpuścić wiele spraw, które dla was często bywają bardzo istotne. Często wam się wydaje, że najważniejszą rolą we wszystkich sferach jest pilnowanie i kontrolowanie waszych dzieci. Chcecie w ten sposób wziąć odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo, niestety bardzo często takie próby kończą się tym, że wasze dzieci nie chcą robić tego co im karzecie lub robią to na co wy nie dajecie im zgody.
W moim gabinecie spotkania z nastolatkami głównie odbywają się indywidualnie, czasami jednak Was również zapraszam na takie spotkanie. Zależy mi, żeby wspólnie z Waszym dzieckiem szukać rozwiązań, przyczyn jego trudności. Bardzo ważne i priorytetowe jest dla mnie odpowiednie podejście, mające na celu wzbudzić zaufanie waszego dziecka, zachęcić je do szczerych rozmów oraz zadbać o dobrą komunikację.
Moją rolą jako psychoterapeuty młodzieży jest przede wszystkim wspierać go na każdym etapie jego pracy, podążać za nim, pomagać mu w razie trudności, silnych emocji. Dla mnie istotnie ważnym elementem podczas całej terapii jest zbudowanie z waszym dzieckiem dobrej relacji, w taki sposób, żeby poczuło się na tych spotkaniach całkowicie bezpiecznie i swobodnie, nie obawiając się bycia szczerym oraz otwartym.