Julita Porowska

Zapraszam Ciebie do zapoznania się z kilkoma informacjami o mojej osobie

Julita Porowska- psycholog/psychoterapeuta Smolec

O mnie

Wiem, jak to jest, kiedy ma się poczucie, że nikt mnie nie rozumie. Wszyscy dookoła mnie wiedzą lepiej jak powinno wyglądać moje życie, co powinnam mówić, robić, jak się zachowywać w danej sytuacji, czego unikać, z kim się przyjaźnić. Domyślam się także jak się możesz wtedy czuć, z czym się musisz mierzyć, jakie emocje wówczas Tobie towarzyszą.

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutką w trakcie szkolenia. W codziennej praktyce psychoterapeutycznej zajmuję się terapią dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Pracuję także z parami i małżeństwami.

Jestem absolwentką studiów psychologicznych na Uniwersytecie Opolskim, gdzie uzyskałam tytuł magistra psychologii. Ukończyłam również studium terapii par w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, gdzie nabyłam umiejętności w zakresie narzędzi diagnozy par, umiejętności pracy terapeutycznej z parą w paradygmacie terapii systemowej. Poszerzyłam także wiedzę w zakresie rozumienia rodzin.

Nieustannie udoskonalam swój warsztat oraz poszerzam zakres wiedzy. Aktualnie jestem uczestnikiem 4–letniego kursu Psychoterapii Systemowej w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie, gdzie zdobywam doświadczenie oraz praktykę potrzebną do pracy terapeutycznej z rodziną, parą, dziećmi, a także do pracy indywidualnej.

Moje doświadczenie zawodowe głównie opiera się na pracy z dziećmi będących w każdym etapie rozwojowym. Przez wiele lat pracowałam m.in. w przedszkolu, żłobku, klubie malucha oraz jako animatorka zabaw dziecięcych. Ukończyłam pedagogiczne studia podyplomowe, które umożliwiają mi pracę w szkole podstawowej, gdzie zajmuję stanowisko pedagoga specjalnego oraz psychologa szkolnego. Prowadzę zajęcia psychologiczno-pedagogiczne z klasami mające charakter integracyjny, psychoedukacyjny, profilaktyczny, wychowawczy czy rozwijający kompetencje społeczne uczniów. W zależności od potrzeb przeprowadzam rozmowy terapeutyczne indywidualne lub grupowe. Dodatkowo prowadzę także zajęcia rewalidacyjne z dziećmi z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Odbywam także regularne konsultacje z rodzicami.

Psychoterapia to proces, w którym podczas wspólnych spotkań w wyniku rozmowy doświadczasz odkrywania siebie, swoich pragnień, swoich potrzeb i celów. Moją rolą będzie wspieranie Ciebie w trudnych momentach oraz towarzyszenie Tobie na każdym etapie twojej pracy.

Zdaję sobie sprawę, że decyzja o podjęciu psychoterapii nie należy do najłatwiejszych, wymaga od Ciebie zarówno odwagi, jak i pewnego rodzaju wysiłku. Jakiś czas temu sama byłam w podobnej sytuacji. W stosunku do każdej osoby odnoszę się ze zrozumieniem, akceptacją i dużą empatią. Ważne jest dla mnie Twoje poczucie bezpieczeństwa, dlatego zgłaszając się na terapię możesz mieć pewność, że nasze spotkania są całkowicie poufne. Masz prawo decydować o tym, ile i kiedy chcesz mówić. Pracuję w oparciu o standardy kodeksu etycznego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Kodeksu Etycznego Psychoterapeuty. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Bardzo ważnym aspektem dla mnie jest indywidualne podejście do każdego pacjenta, ponieważ mam świadomość, że przychodząc do mnie mierzysz się z własnymi trudnościami, masz swoje potrzeby i oczekiwania. Szanuję także Twoją indywidualną drogę i tempo odkrywania siebie.

Praca psychoterapeuty wymaga ciągłej nauki i zdobywania wiedzy, dlatego nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach i kursach.

W czym mogę pomóc?

Kwalifikacje zawodowe

Edukacja

 1. Magister Psychologii, dyplom na Uniwersytecie Opolskim
 2. Absolwentka pedagogicznych studiów podyplomowych Uniwersytet Lingwistyczno-Techniczny w Świeciu

Kursy i szkolenia

 1. Studium Terapii Par, Dolnośląskie Centrum Psychoterapii we Wrocławiu.
 2. 4-letni Kurs Psychoterapii Systemowej, Ośrodek Psychoterapii Systemowej w Krakowie.
 3. Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, Wrocławski Instytut Psychoterapii.
 4. Osobowość narcystyczna i zaburzenia współwystępujące we współczesnym świecie. Szkolenie on-line.
 5. Sztuka dobrego życia- jak być sobą w pracy i w domu. Szkolenie on-line.
 6. Terapia schematów Szkolenie on-line.
 7. Trening Umiejętności Społecznych (TUS) dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Webinar.
 8. Techniki terapeutyczne w pracy z dziećmi. Ośrodek Psychoterapii Sukces. Webinar.
 9. Diagnoza i terapia zaburzeń  zachowania dzieci i młodzieży – zachowania opozycyjno-buntownicze, zachowania dysocjacyjne i agresywne. Dolnośląskie Centrum Psychoterapii. Szkolenie.
 10. Zaburzenia emocjonalne dzieci i młodzieży. Jak pracować w przypadku lęku, stresu oraz trudnych emocji dziecka i nastolatka? Szkolenie on-line